Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Porcelanowa (nie)codzienność" - Kina Gorska, Natalia Gruszecka, Barbara Śniegula w Galerii Lipowa 3

03.07.15
12.09.15

Porcelana to materiał, z którym niezwykle trudno się pracuje. Wymagająca, krucha i kapryśna. Z drugiej strony elegancka, delikatna i pełna uroku - trochę jak kobieta. Może to dlatego kobiety umieją z niej wydobyć to, co najlepsze?

Kina Gorska, Natalia Gruszecka i Barbara Śniegula to trzy młode projektantki ceramiki, absolwentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, założycielki galerii i pracowni ceramiki NADO we Wrocławiu. Połączyła je wspólna pasja i podobne wyczucie estetyki. Ich projekty to świeże spojrzenie na tradycyjnie rozumiany przedmiot, to funkcjonalność z nutką pikanterii, to kobieca subtelność w kreowaniu elementów naszej codzienności.

Na wystawie w Galerii Lipowa 3 zostały zaprezentowane zarówno najbardziej charakterystyczne dla Artystek prace, jak i zupełnie nowe obiekty. Są wynikiem poszukiwania idealnej równowagi między formą a funkcją. I co najważniejsze – sprawiają, że nawet zwykła poranna kawa może stać się (nie)codzienną przygodą.

Aleksandra Skorek - kurator wystawy

 

Wystawa otwarta: 03.07 - 12.09. 2015
pn-pt: 10-18
sb: 10-14

Wstęp wolny

_________________________________

Kina Gorska

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2010), projektantka ceramiki. Obecnie mieszka i pracuje w Oxfordzie, gdzie prowadzi studio ceramiki użytkowej Kina Ceramic Design.

 

Natalia Gruszecka

Projektantka ceramiki użytkowej, absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2011). OD 2012 roku wraz z Jakubem Kwarcińskim prowadzi ENDE Ceramics Studio.

 

Barbara Śniegula

Historyk sztuki, projektantka ceramiki użytkowej i unikatowej. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2010). Instruktorka i organizatorka zajęć z ceramiki dla dzieci i dorosłych. Jej projekty można znaleźć pod marką Barceramics.

 

 

 

Kina Gorska
Natalia Gruszecka
Barbara Śniegula

Porcelanowa (nie)codzienność