Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych na Rynku Podgórskim w Krakowie

05.12.15

Najstarsze widoki Rynku Podgórskiego czarują nas rozgardiaszem tłumnego targowiska. Wozy zaprzężone w konie, przekupki, handlarki i handlarze, piaszczańscy kijacy, jabłka, beczki z miodem, winem, stragany pełne gwaru i wszelakiej obfitości. Lubimy ten widok, mówimy: szkoda, że już nie…

Szanowni Państwo, nic bardziej mylnego.

Od kilku lat Stowarzyszenie PODGORZE.PL wskrzesza tradycję targową na Rynku Podgórskim. Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych mają już swoją tradycję. W tym roku będzie to jednak najbardziej wyjątkowa, bo świąteczna edycja targów, wyjątkowa bo Podgórze jako pierwsze pośród wszystkich krakowskich dzielnic będzie miało swój świąteczny targ. Zapraszamy zatem 5 grudnia! Jak przystało na okres przedświąteczny – będzie kusząco pachniało cynamonem, goździkami i grzanym winem, spotkamy św. Biskupa Mikołaja prosto z włoskiego Bari, koniki z dziecięcej karuzeli i mnóstwo pięknych i użytecznych prezentów, podarunków, upominków i tych z listów do św. Mikołaja i tych- niespodzianek. Od biżuterii i ceramiki, przez książki, gry planszowe, po ekologiczne przysmaki, dziecięce zabawki i bibeloty wykonane przez artystów i rzemieślników nie tylko z Podgórza, po słodkości, herbaty i domowe tekstylia. Wzorem tradycji zapewniamy deficyt towarów z Chin na rzecz rodzimego rękodzieła i rzemieślniczej maestrii.

Będzie po naszemu, po podgórsku – oryginalnie, artystycznie i jak zawsze w rodzinnej, tym razem świątecznej atmosferze. Przy blasku adwentowych lampionów z uśmiechem i życzliwością do bliźniego będziemy targować na tle największej, najsłynniejszej „krakowskiej szopki” – kościoła św. Józefa.

 

Zapraszamy w sobotę, 5 grudnia od 10.00 do 20.00 na Rynek Podgórski na Świąteczne Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych.

Partnerami targów są: Dom Kultury „Podgórze”, Rada Dzielnicy XIII, Rada Dzielnicy XI, ZIKiT

źródło: www.podgorze.pl

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

Świąteczne upominki