Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Podróżowanie w przestrzeni" - Barbara Trzybulska w Galerii Lipowa 3

03.12.15
05.02.16

Barbara Trzybulska czerpie inspiracje ze świata, który ją otacza. Przewijające się w jej twórczości motywy ryb, stawu, wody nawiązują do miejsca, w którym żyje i pracuje. Ten bliski kontakt z przyrodą ujawnia się w stonowanej kolorystyce, prostych, oszczędnych w wyrazie formach, naturalnej chropowatości ceramicznego materiału. Dają one widzowi poczucie spokoju i harmonii.

Świat Baśki Trzybulskiej składa się z małych elementów. Z kolaży, układanek. Ich odkrywanie, ich „układanie” jest swoistym podróżowaniem w przestrzeni. Podróżowaniem pełnym poezji i wewnętrznej równowagi.

Zapraszam na wystawę do krakowskiej Galerii Lipowa 3 - szczególnie tych, którzy w dzisiejszym zabieganym świecie poszukują chwili wytchnienia.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

Wystawa otwarta: 03.12.2015r. - 05.02. 2016r.
pn-pt: 9-17
sb: 10-14

Wstęp wolny

---------------------------------------------------------------------------------

Barbara Trzybulska

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w pracowni Krystyny Cybińskiej, 1995). Autorka ceramicznych obrazów, rzeźb i instalacji. Uczestniczka licznych plenerów i sympozjów w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Ciepłowodach na Dolnym Śląsku.

Wernisaż