Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

„Doskonałości w niedoskonałościach” - Janina Myronova w Galerii Lipowa 3

09.06.16
06.08.16

Janina Myronova należy do młodego pokolenia artystów, które dobrze wie, czego chce. Stworzyła swój własny, oryginalny, świetnie rozpoznawalny styl. Ze swobodą posługuje się różnymi technikami, łącząc, często w humorystyczny, zaskakujący sposób, ceramikę z grafiką. Nie boi się wyzwań i eksperymentów. Z równą łatwością tworzy zarówno szamotowe rzeźby, jak i porcelanowe talerze, filiżanki, pojemniki.

Głównym obiektem zainteresowań Janiny Myronovej jest człowiek. Ułomny, nieproporcjonalnie zbudowany, karykaturalnie oszpecony. Poprzez te „niedoskonałości” Artystka snuje refleksje na temat akceptacji własnego ciała.

 „Doskonałości w niedoskonałościach” to pierwsza indywidualna wystawa prac Janiny Myronovej w Krakowie i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zarówno starsze, jak i najnowsze dzieła Artystki. Zapraszam do Galerii Lipowa 3.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

Wernisaż wystawy: 9 czerwca 2016, godz. 18.00
Wystawa otwarta: 09.06. - 06.08. 2016r.

pn-pt: 10-18
sb: 10-14

Wstęp wolny

---------------------------------------------------------------------------------

Janina Myronova

Urodzona w Doniecku na Ukrainie (1987). Absolwentka Donieckiej Szkoły Artystycznej oraz Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. W latach 2014-2015 prowadziła pracownię ceramiczną w Institute of Design Kielce. Od 2015 roku studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich w Katedrze Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw, sympozjów i plenerów.

 

"Doskonałości w niedoskonałościach" Janiny Myronovej w Radio Kraków

Wernisaż