Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Dwa żywioły" - wystawa Małgorzaty Swolkień w Galerii Lipowa 3

07.04.17
20.05.17

Ceramikę i szkło łączy wiele. Powstają w podobny sposób, z naturalnych materiałów – gliny i piasku, do ich utrwalenia i ukształtowania konieczna jest wysoka temperatura. Towarzyszą człowiekowi od wieków, jako przedmioty użytkowe i dzieła sztuki. „Dzieci ognia” – tak różne, a jednak tak podobne.

Dokładnie cztery lata minęły od otwarcia pierwszej w Galerii Lipowa 3 wystawy Małgorzaty Swolkień. Artystka powraca z zupełnie nowymi pracami, w których tak charakterystyczne dla siebie ciężkie tworzywo ceramiczne łączy z delikatną fakturą witrażu. Szkło nadaje ceramice lekkości, świetlistości, ceramika podkreśla głębię koloru szkła. Oba materiały idealnie ze sobą współgrają.

Łączenie szkła i ceramiki to nowa przygoda twórcza Małgorzaty Swolkień. Sama Artystka nic się jednak nie zmieniła. Dalej jest pełna pasji, entuzjazmu i energii. Zapraszam na tę wyjątkową wystawę do Galerii Lipowa 3.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

MAŁGORZATA SWOLKIEŃ
Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego, 1975). Twórczość głównie w dziedzinie rzeźby ceramicznej. Zajmuje się również malarstwem. W Galerii Lipowa 3 prezentowała swoje prace w 2013 roku na wystawie „Szepty".

 

Wernisaż