Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Wystawa Witolda Śliwińskiego "Kompilacje" w Galerii Lipowa 3

23.05.17
04.07.17

Jest jedno słowo, które od razu przychodzi na myśl, gdy ogląda się rzeźby Witolda Śliwińskiego: elegancja. Te niewielkie, wykonane ze szkła formy, są w swojej geometrycznej prostocie niezwykle wyrafinowane. Idealnie dopracowane, wypolerowane, finezyjnie skomponowane. Stanowią dowód na doskonałe opanowanie warsztatu przez Artystę.

Witold Śliwiński często łączy szkło z innymi materiałami, przede wszystkim metalem i kamieniem. Wciąż eksperymentuje, wyznaczając kolejne, wydawałoby się nieprzekraczalne granice, które przed nim stawiają. Szkło, niekiedy ekspresyjnie wyginane, zdaje się zatracać swoje naturalne właściwości: kruchość i łamliwość. Staje się zupełnie nowym medium.

„Kompilacje” to pierwsza tak duża wystawa prac Artysty w Krakowie. Zapraszam wszystkich, którzy są ciekawi rezultatów artystycznych eksperymentów Witolda Śliwińskiego.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witold Śliwiński 

Urodzony w 1963 r. w Krośnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek: formy użytkowe. W swojej twórczości zajmował się grafiką, rysunkiem, projektowaniem i wykonawstwem wyrobów ze skóry. Od 1996 roku tworzy kompozycje rzeźbiarskie ze szkła. Członek Związku Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”.

Wernisaż