Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

LATO W MIEŚCIE

25.06.17
31.08.17
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, które spędzają wakacje w Krakowie do odwiedzenia Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie w ramach akcji LATO W MIEŚCIE.

POKAZY FORMOWANIA SZKŁA NA ŻYWO!

W trakcie zajęć nasi goście poznają skład i właściwości szkła oraz etapy powstawania szklanych przedmiotów. Dowiedzą się, jakich narzędzi używają hutnicy podczas swojej pracy. Zobaczą, jak z płynnej masy wyczarowują szklane kwiaty i zwierzątka. Będą mogli także spróbować swoich sił w zawodzie hutnika i samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę.

Zajęcia na hali produkcyjnej połączone są z oprowadzaniem po stałej wystawie „Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998”. Wystawa ta prezentuje historię jednego z największych przedwojennych zakładów przemysłowych Krakowa – huty szkła przy ul. Lipowej 3.

WARSZTATY PLASTYCZNE 

Czy na szkle maluje się tak samo łatwo jak na kartce papieru? Sprawdźmy to! W ruch pójdą pędzle, gąbki, wykałaczki i patyczki. w cenie zajęć materiały plastyczne (uczestnicy mogą zabrać ze sobą ozdobiony przedmiot). Możliwość wyboru spośród różnych scenariuszy tematycznych.

Rezerwacji można dokonywać pod numerem tel.: 12 423 67 90 
lub mailowo: rezerwacje@lipowa3.pl

PODAJ PRZY REZERWACJI GRUPOWEJ HASŁO LATO W MIEŚCIE, A CO DZIESIĄTY BILET OTRZYMASZ GRATIS!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY