Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Aneta Śliwa "Hipnagogie"

15.03.18

Patrząc na prace Anety Śliwy mamy wrażenie, że znaleźliśmy się w samym środku jakiejś odrealnionej rzeczywistości, gdzie człekopodobne istoty zamykane są w szklanych piramidach, a na talerzu lądują ceramiczne ślimaki
w skorupkach. Naszym oczom ukazują się obrazy, które poprzez swoją strukturę i kolor przypominają o dalekich, egzotycznych pejzażach. A może to wizja erupcji wulkanu? A może… morze?

W swojej twórczości Artystka nawiązuje do zjawiska, które pojawia się w momencie zasypiania lub wybudzania – do omamów hipnagogicznych. Gdy nasz umysł zawiesza się między snem a jawą, dochodzi do tworzenia się wizji, które mogą być albo realistyczne albo zupełnie abstrakcyjne. Stąd w twórczości Anety Śliwy z jednej strony formy bezpośrednio nawiązujące do natury i otaczającego nas świata, a z drugiej te, w których nawiązania do rzeczywistości są ledwo zauważalne.

Za oknami już prawie wiosna, a w Galerii Lipowa 3 przyszedł czas na „sztukę młodych”. Zapraszam na wystawę prac krakowskiej rzeźbiarki i ceramiczki Anety Śliwy.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

Aneta Śliwa (ur. 1990) -  absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego (2014), za który otrzymała wyróżnienie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Interesuje się ceramiką, małą formą rzeźbiarską, oraz rysunkiem. Uczestniczka wielu plenerów 
i wystaw w kraju i za granicą.

 
Aneta Śliwa - Hipnagogie

Wernisaż