Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Pomiędzy ogniem i wodą" - wystawa Ewy Rosiek-Buszko w Galerii Lipowa 3

09.11.18
08.12.18

Ewa Rosiek-Buszko na co dzień w swojej pracy artystycznej zajmuje się głównie papierem i tkaniną. Ceramika fascynuje ją jednak od dawna. Począwszy od pierwszych spotkań z gliną w liceum plastycznym, poprzez udział w plenerach ceramicznych, aż po warsztaty w centrum ceramiki w Tajimi w Japonii, Artystka czerpie radość i satysfakcję z prób ujarzmienia ceramicznej materii. Wciąż eksperymentuje, łącząc ją z innymi tworzywami i nadając jej w ten sposób nowy, unikatowy wyraz.

„Pomiędzy ogniem i wodą” to pierwsza wystawa indywidualna Ewy Rosiek-Buszko, prezentująca przede wszystkim ceramikę artystyczną. Pozostałe materiały – m.in. japoński papier barwiony washi czy też pulpa papierowa stanowią dopełnienie ceramicznych obiektów. Artystka pokazuje, że to, co pod względem materiałowym, fakturowym, sensualnym się od siebie różni, jak ogień i woda, można pogodzić tworząc nową, artystyczną jakość.

Zapraszam serdecznie do Galerii Lipowa 3 na klimatyczną, eksperymentalną wystawę ceramiki Ewy Rosiek-Buszko.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

_____________________________________

Ewa Rosiek-Buszko - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom 1979), nauczyciel dyplomowany, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków (od 1979), Międzynarodowego Stowarzyszenia InSEA oraz Stowarzyszenia Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby (w latach 2002-2014). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz prestiżowego programu Artists in Residence "03"w Mino (Japonia). Tworzy autorskie papiery ręcznie czerpane, tkaninę i ceramikę unikatową, maluje pastele oraz akwarele. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wernisaż