Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Imperfection" - wystawa w Galerii Lipowa 3

22.03.19
11.05.19

W maju 2018 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu odbyły się warsztaty w ramach International Project Glass Art Workshop Wrocław 2018, które skupiły kilkunastu wykładowców i studentów z Polski, Czech i USA. Przez ponad tydzień artyści realizowali prace na temat szeroko pojętej „niedoskonałości”. Materiałem wypowiedzi twórczej było szkło, kształtowane metodami hutniczymi, z wykorzystaniem palnika gazowego, a następnie poddawane obróbce „na zimno” (szlifowanie, piaskowanie). Efekty tych artystyczno – badawczych działań mogli podziwiać dotychczas jedynie mieszkańcy Wrocławia. Wystawa w Galerii Lipowa 3 pozwoli na zaprezentowanie oryginalnych szkieł artystycznych krakowskiej publiczności.

Aleksandra Skorek 
kierownik Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3

 

IMPERFECTION jako hasło przewodnie działań warsztatowych i jednocześnie tytuł wystawy, w spotkaniu z materiałem w jakim pracowaliśmy - szkłem - otworzyło pojemną przestrzeń do poszukiwań i interpretacji. Zależało nam na skierowaniu uwagi w stronę aspektu niedoskonałości w odniesieniu do ludzkiej natury, do miejsca w którym wzajemnie akceptujemy proces.

uczestnicy wystawy


__________________________________
Uczestnicy wystawy:

Uniwersytet Techniczny w Libercu (CZ): prof. Oldrich Pliva, Nikol Rydlova

Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie (PL): as. Michał Dziekan, as. Monika Rościszewska, Karolina Cygnar, Elżbieta Urban

Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (PL): as. Piotr Stramski, Aleksandra Chroł, Hanna Kowalska

Ball State University, College of Art (USA): Veronica Debone, Megan Lange, Megan Sotton, Dan King, Summer Moore

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu Wrocław (PL): as. Agnieszka Bar, as. Magdalena Wodarczyk, as. Justyna Żak, as. Marzena Krzemińska-Baluch, Elżbieta Dudziak, Joanna Bujak.

 _____________________________________

Wystawa współfinansowana ze środków Giminy Miejskiej Kraków
www.krakow.pl

fot. z wernisażu: Dominika Kądziołka

Wernisaż