Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Warsztaty z porcelanowej litofanii z Ewą Szlachetką-Depak

31.08.19

31 sierpnia 2019 o godz. 11.00 i 12.00 zapraszamy do Centrum Szkła i Ceramiki na twórcze zakończenie wakacji. Ostatnie warsztaty z porcelanowej litofanii, techniki odkrytej na nowo przez Romana Szlachetkę – ceramika z Ćmielowa, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tych, którym nie udało się zapisać na ostatnie warsztaty z okazji finisażu wystawy prac Romana Szlachetki, zapraszamy na kolejną edycję.

Warsztaty poprowadzi Ewa Szlachetka-Depak – córka Artysty, absolwentka Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

W trakcie warsztatów będziemy dotykać glinę - masę porcelanową. Zobaczymy jak jest miękka, jaką ma temperaturę. Na specjalnie przygotowanych plastrach gliny utworzymy kompozycje roślinne, które po wypaleniu będą stanowić porcelanową, białą litofanię, czyli taki sposób zdobienia porcelany, w którym cieńsze miejsca są jaśniejsze, a grubsze ciemniejsze. Powstała kompozycja będzie widoczna dopiero po podświetleniu jej od tyłu. Stworzone przez uczestników warsztatów litofanie będzie można powiesić w oknie i cieszyć się pięknem przyrody zaczarowanym w porcelanie. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. 

Po wykonaniu części twórczej, prace zostaną utrwalone podczas wypału w temperaturze 1250 °. Po ok. dwóch tygodniach litofanie będzie można odebrać w Centrum Szkła i Ceramiki.

 

Termin: 31 sierpnia 2019 (sobota), godz. 11.00 oraz 12.00

Wiek uczestników: 0-105 lat

Czas trwania warsztatów: ok. 1 h

Koszt wykonania jednej litofanii : 50zł 

Ilość miejsc ograniczona.


Po warsztatach, o godzinie 13.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty szklarskie przy piecu hutniczym. Po pokazie ręcznego formowania szkła, będzie można samemu spróbować swoich sił w zawodzie hutnika dmuchacza. 

Więcej informacji na stronie  www.lipowa3.pl/pl/node/286

Prosimy o zapisy mailowo lub telefonicznie: centrum@lipowa3.pl, 12 423-67-90

Finisaż wystawy "Impulsy. Ceramika Romana Szlachetki" - warsztaty z litofanii