Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Słoneczniki 2019 dla Centrum Szkła i Ceramiki!

10.10.19

5 października Centrum Szkła i Ceramiki zostało laureatem prestiżowej nagrody "Słoneczniki" w IX edycji konkursu portalu Czas Dzieci na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w kategorii "Sztuki wizualne"! Uroczysta gala wreczenia nagród odbyła się w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jury w składzie: pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. rodziny – pani Marzena Paszkot, prof. Jagoda Cieszyńska, dr Renata Pater, dr Joanna Olszewska-Gniadek, Agnieszka Karp-Szymańska oraz Wioleta Dyrcz tak uzasadniło wybór pokazów ręcznego formowania szkła wraz z warsztatami malowania na szkle:

Jest to nagroda za profesjonalne, dostosowane do możliwości młodych odbiorców, przekazywanie wiedzy na temat całego skomplikowanego procesu powstawania szkła. Zarówno podczas wykładu, połączonego z prezentacją kolejnych etapów produkcji szkła, jak i później - podczas warsztatów malowania na szkle, dzieci zachęcane są do współpracy i uczenia się przez doświadczanie. Zajęcia pogłębiają wrażliwość estetyczną, rozwijają wyobraźnię, myślenie twórcze i zdolności manualne. Poszerzają tym samych wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz sztuki użytkowej, rozbudzając zainteresowania techniczne i artystyczne.

Dziękujemy i gratulujemy zwyciężcom w pozostałych kategoriach!