Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Wyniki konkursu projektowego "Szkło po krakosku"

13.10.20
22.11.20
Konkurs "Szkło po krakosku" organizowany w ramach projektu "Sztuka do rzeczy - design w Krakowie" dobiegł końca. Spłynęło do nas 20 interesujących, ambitnych projektów. Oto zwycięzcy, których projekty zostaną zrealizowane w ramach serii limitowanych:

MATEUSZ DZIECIUCH - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
JEREMI MROZIŃSKI, MACIEJ SOLAREK - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
HANNA ŚWITKOWSKA - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 
Gratulujemy serdecznie!
 
Chcielibyśmy również wyróżnić projekty: MAGDALENY KUŹNIARZ (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu), DARII JAKUBCZYK (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu) oraz KATARZYNY PIECZKO i  KAMILA DĄBKA  (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie). 
 
Dziękujemy wszystkim Projektantom za udział w konkursie oraz naszym nieocenionym Konsultantom: Agnieszce Leśniak-Banasiak, Monice Rościszewskiej i Marcinowi Furtakowi!
 
 
 
Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czasie pierwszej edycji projektu „Sztuka do rzeczy”, organizowanego przez Gminę Miejską Kraków, Centrum Szkła i Ceramiki ogłosiło konkurs „Szkło w formie” na zaprojektowanie szklanego wazonu. W konkursie wzięło udział 32 studentów z 8 polskich uczelni wyższych, przede wszystkim artystycznych i technicznych. Po roku przerwy, w ramach "Sztuki do rzeczy" 2020 proponujemy kolejny konkurs, tym razem na wykonanie projektu szklanego wyrobu inspirowanego szkłem krakowskim, powstającym w latach 1969–1998 w ówczesnym Instytucie Szkła i Ceramiki.

Konkurs"Szkło po krakosku" ma charakter ogólnopolski, ale inspirowany jest krakowskim, lokalnym produktem. Przeznaczony dla studentów kierunków artystycznych i projektowych  będzie okazją do zaprezentowania nowych, ciekawych pomysłów młodych projektantów.

Nagrodą w konkursie jest realizacja trzech projektów, które zostaną wykonane pod nadzorem projektantów w Centrum Szkła i Ceramiki jako serie limitowane w ilości 10 sztuk każda. Poszczególne sztuki będą numerowane i opatrzone grawerowanym podpisem projektantów. 3 sztuki otrzymają autorzy projektów jako sztuki autorskie. Pozostałe sztuki zostaną odpowiednio wyeksponowane, opisane nazwiskiem autorów i wystawione do sprzedaży w Galerii Lipowa 3. Autor otrzyma 30% prowizji od każdej sprzedanej sztuki.

Konkurs przeprowadzany jest w ramach wydarzenia Sztuka do rzeczy - design w Krakowie, organizowanego przez Gminę Miejską Kraków.

 

HARMONOGRAM KONKURSU

13.10.2020 – ogłoszenie konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki

NOWY TERMIN! do 22.11.2020, godz. 23.59:59 -składanie projektów poprzez adres email: konkurs@lipowa3.pl

23.11.-29.11.2020 – ocena prac, dyskwalifikacja prac niezgodnych z Regulaminem, ocena prac przez zespół hutników i konsultantów, wyłonienie zwycięskiego projektu

30.11.2020 – ogłoszenie wyników konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki. Osobom nagrodzonym werdykt zostanie przekazany na adres poczty elektronicznej podany w zgłoszeniu projektu. 

 

Dokumenty do pobrania:

 

 

Fotografie szkła krakowskiego zostały wykonane przez A. Podstawkę z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

 

proj. Mateusz Dzieciuch
proj. Hanna Świtowska
proj. Jeremi Mroziński, Maciej Solarek

Szkło krakowskie