Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

"Odczucia" Moniki Rościszewskiej w Galerii Lipowa 3

08.12.20
31.12.20

W swej twórczości Monika Rościszewska porusza zagadnienia procesu poznania i doświadczania. Na warsztat bierze ludzkie ciało, z całą jego fizycznością i emocjami, które odbijają na nim piętno – bólem, strachem, cierpieniem, rozkoszą, ukojeniem. Tworzy szklane rzeźby o organicznej, sensualnej formie, nawiązujące do struktury ciała człowieka i tego, jak człowiek swoją cielesność odczuwa. Szkło staje się w ręku artystki narzędziem do tego, by móc badać własne emocje, zapisywać je, uwieczniać. Ciało człowieka jest mapą przeżyć, które znajdują odzwierciedlenie w szklanej materii.

Ze względu na stan pandemii i ograniczenia w dostępie do galerii, muzeów i innych placówek kulturalnych wystawa „Odczucia” Moniki Rościszewskiej zostanie zaprezentowana w formie wystawy online. Zapraszamy do śledzenia profilu Centrum Szkła na Facebooku: www.facebook.pl/lipowa3.

Aleksandra Skorek, kuratorka wystawy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MONIKA ROŚCISZEWSKA

Artystka rzeźbiarka, artystka szkła. Asystent w Katedrze Podstaw Projektowania Rzeźbiarskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2019 roku obroniła pracę doktorską pt. „Proces poznania  w akcie twórczym” na swoim macierzystym wydziale.

Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Partner projektu