Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Unikatowe szkła projektu prof. Andrzeja Głowackiego już w sprzedaży!

19.07.21

Unikatowe szkła projektu prof. Andrzeja Głowackiego są już dostępne w sprzedaży stacjonarnej i wysyłkowej. Wszystkie sztuki zostały ręcznie wykonane przez hutników-szklarzy z Lipowej 3, każda z nich jest sygnowana i numerowana.

Zapraszamy do zakupów - zamówienia można składać mailowo pod adresem: centrum@lipowa3.pl lub poprzez stronę Centrum Szkła i Ceramiki na Facebooku: https://www.facebook.com/lipowa3. Zapraszamy także do naszego sklepu stacjonarnego przy ulicy Lipowej 3 w Krakowie.

ZDJĘCIA SZKIEŁ + CENY

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

prof. dr hab. ANDRZEJ GŁOWACKI - projektant, architekt wnętrz, grafik. W latach 1990 – 1993 pełnił funkcję dziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; obcenie kierownik Katedry Reklamy, Grafiki i Nowych Mediów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jego zainteresowania artystyczne i naukowe koncentrują się wokół designu, fotografii, architektury wnętrz, grafiki komputerowej, projektowania przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu popularyzacji nauki i sztuki, transhumanizmu, rzeczywistości rozszerzonej, cyberprzestrzeni, sztuki użytkowej, architektury wnętrz, designu, komunikacji wizualnej, dziennikarstwa i literatury elektronicznej.

W latach 90. współpracował z krakowską filią Instytutu Szkła i Ceramiki realizując w hucie przy Lipowej swoje autorskie projekty szkieł dekoracyjnych.