Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Zapraszamy na interaktywną wystawę "Od piasku do szkła"!

01.09.21
30.11.21

Stworzona przez sandomierskie Muzeum Okręgowe i NSG Group, lidera w produkcji szkła architektonicznego i automotive wystawa „Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie”  od 1 września będzie dostępna dla zwiedzających w Krakowskiej Hucie Szkła, działającej przy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Wystawa nie tylko pokazuje cały proces produkcyjny, ale pozwala również zapoznać się z historią produkcji szkła w Polsce i na świecie. Wykorzystuje szeroki wachlarz środków, żeby przybliżyć zwiedzającym magiczny świat szkła. Znaczna jej część jest interaktywna i umożliwia recepcję wszystkimi zmysłami. Ekspozycja to również szansa do obejrzenia unikatowych eksponatów takich jak stroje używane przez pracowników huty szkła, szklana podłoga, czy innowacyjne rodzaje szyb okiennych i samochodowych

Wystawę "Od piasku do szkła. Historia - technologia - zastosowanie" obejrzało już ponad 40 tys. zwiedzających w Sandomierzu i Krośnie. Teraz czas na Kraków!

Z czego powstaje szklana tafla? Jak pęka szkło? Czym jest pryzmat? Jak zadbać o bezpieczeństwo przy produkcji szkła? Czy szyba może mieć „supermoce”? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na naszej wystawie!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie”

Wystawa otwarta: 1 września - 30 listopada 2021
pon.- pt. 10-16

Ceny biletów:

Bilet normalny wystawa: 10 zł

Bilet ulgowy/rodzinny wystawa: 7 zł

Bilet normalny wystawa + pokaz ręcznego formowania szkła + wystawa "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka": 26 zł (ostatni pokaz o godz. 14.00)

Bilet ulgowy/rodzinny wystawa + pokaz ręcznego formowania szkła + wystawa "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka": 22 zł (ostatni pokaz o godz. 14.00)