Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Agnieszka Wojtuń - Stacja Zabłocie - wystawa fotografii

17.09.13
19.10.13

Od 17 września do 19 października 2013 roku Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 gościć będzie wystawę fotografii Agnieszki Wojtuń "Stacja Zabłocie". Ekspozycja jest organizowana przez Fundację Zona Art, działającą przy Galerii Sztuki Współczesnej Strefa A w Krakowie.

Projekt "Stacja Zabłocie" stanowi artystyczny komentarz do aktualnej transformacji regionu Zabłocia. Bohaterami zdjęć Agnieszki Wojtuń są artyści, którzy postindustrialne przestrzenie przemienili w swoje pracownie, a także osoby, dla których Zabłocie to miejsce pracy. Powiązanie projektu z tym niezwykłym miejscem jest zaproszeniem do refleksji nad nietrwałością współczesnych przestrzeni, w których żyjemy, a z którymi nieraz się utożsamiamy i poprzez które dokonujemy auto-definicji (tematyka antropologii miasta i przestrzeni, tożsamości lokalnych). Kolejnym etapem projektu będzie wydanie albumu Stacja Zabłocie – osobistego, fotograficznego pamiętnika artystki i jednocześnie dokumentu, ukazującego ludzi związanych z tą dzielnicą i miejsca, które niebawem mogą przestać istnieć.

Info o autorce:

Agnieszka Wojtuń – fotograf artystyczny i reklamowy. W ramach działań agencji fotograficznej „Green Carrot”, którą prowadzi od 2007 roku, realizuje projekty komercyjne dla marek – polskich i zagranicznych, wydawnictw. Jej zdjęcia pojawiały się w takich publikacjach jak: And Men, Institute Magazine, Design Scene, Silesia, Pasaż Stylu, Trendy, Klif, Kariera, Teraz Rock, Weranda, Lounge, Big City Life, Klimaty Krakowa.

Mariusz Dydo w pracowni
Miraculum
Andrzej Mędrek w pracowni