Bądź na bieżąco i zapisz się na nasz NEWSLETTER!

Warsztaty

Warsztaty malowania na szkle przeznaczone są dla dzieci od 4. roku życia. Czas trwania warsztatów ok. 2 godziny.

1. Wielcy Polacy i Polki - NOWOŚĆ!

Tworzenie portretów Polaków i Polek zasłużonych dla kraju to świetna okazja to poznania historii naszej Ojczyzny. Wojskowi, naukowcy, podróżnicy - ci znani i mniej znani, bohaterowie na szkle malowani!

2. Pory roku: JESIEŃ

Poznawanie pór roku z malarstwem na szkle to piękna i odkrywcza zabawa! Zachęcamy wszystkie dzieci do obserwacji, jakie przemiany niosą lato, jesień, wiosna i zima! W okresie od września do listopada proponujemy udział w warsztatach jesiennych. Kasztany, żołędzie, grzyby, jeże i wiewiórki kryjące się pośród złotych liści... Utrwalone na szkle będą miłym wspomnieniem jesiennych dni. 

3. „Laurka dla…”

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli samodzielnie przygotować wyjątkowy, oryginalny podarunek dla kogoś bliskiego. Szklana laurka to świetny pomysł na Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka czy na Walentynki.

4. Miasta, miasteczka

Na szkle można tworzyć także weduty, czyli miejskie pejzaże. Za pomocą figur geometrycznych uczestnicy kreują swoje własne, miejskie kompozycje. 

5. Owocowo-kolorowo! 

W czasie tych warsztatów będzie kolorowo-owocowo:) Uczestnicy dowiedzą się, czym jest martwa natura i jak stworzyć swoją własną, owocową kompozycję malarską. W trakcie pokazu ręcznego formowania szkła połączonego z warsztatami hutnicy wyczarują szklane jabłka i gruszki. Może trafić się też jakaś dynia ;)

6. „W świecie dinozaurów”

Te warsztaty to świetna okazja, żeby przypomnieć sobie jak wyglądały, czym się żywiły i dlaczego wyginęły te prehistoryczne stwory. Kompozycje z dinozaurami w roli głównej zostaną wykreowane przez uczestników na szkle. 

7. Bożonarodzeniowe warsztaty szklarskie

Zapewniamy, że w trakcie tych warsztatów każdy z uczestników poczuje atmosferę nadchodzących Świąt:) Najpierw nasi mistrzowie pokażą, jak wykonuje się bańki metodą hutniczą, a potem dzieciaki zamienią się w kreatorów świątecznych ozdób:) 

8. Bajki 

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli stworzyć obrazki na szkle ze swoimi ulubionymi bohaterami! Rodzice i opiekunowie będą mieli okazję powspominać bajki swojego dzieciństwa: Reksia, Filemona, Misia Uszatka. Nie zabraknie też Elzy, kucyków Pony czy Zygzak McQueen'a. 

9. Świat mórz i oceanów

W trakcie zajęć zgłębimy temat mieszkańców mórz i oceanów. Spod hutniczych narzędzi wyłonią się skalary i koniki morskie, a potem uczestnicy sami, na szkle, stworzą swój podwodny świat. 

 

Patronat medialny nad warsztatami w Centrum Szkła i Ceramiki objął portal: