Wystawy czasowe

Poznaj Krakowską
Hutę Szkła

PROJEKTY SENTYMENTALNE - Katarzyna Harasym
PROJEKTY SENTYMENTALNE - Katarzyna Harasym

31.01.14 - 22.03.14

Cechą charakterystyczną twórczości Katarzyny Harasym jest jej ogromna różnorodność. Różnorodność stosowanych technik (fusing, slumping, palniki, pâte de verre), różnorodność form wyrazu (instalacje, rzeźby, naczynia codziennego użytku, biżuteria). I niczym nieskrępowana wyobraźnia. To właśnie ona podsunęła Artystce pomysł, by wykorzystać stare, popeerelowskie szyby drzwiowe do stworzenia serii nowoczesnych naczyń szklanych. 

Naczynia sentymentalne – talerze, miski, szklanki, to nie tylko tak modny dzisiaj design z recyklingu. To przede wszystkim siła emocji i wspomnień zawartych w miodowym bądź bezbarwnym szkle z charakterystycznymi wzorami w romby czy delikatnie zarysowanymi kompozycjami roślinnymi. Jak mówi sama Artystka: „Każda szyba - naczynie nosi w sobie wspomnienia osób z różnych dzielnic Wrocławia. W ten sposób powstaje emocjonalna mapa mojego rodzinnego miasta". Naczynia sentymentalne to naczynia z przeszłością. Katarzyna Harasym poprzez swoje działania tworzy ich kolejną, nową historię.

Zapraszam do Galerii Lipowa 3 na wystawę pełną wspomnień...

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

 

KATARZYNA HARASYM

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła). Przez dwa lata studiowała w Fundació Centre del Vidre w Barcelonie. Stypendystka OFF Massana w Barcelonie. Jej szklana instalacja „Descamació – Złuszczenia” została uznana przez The Corning Museum off Glass w Nowym Jorku jedną z najlepszych prac roku 2011 na świecie.

Mieszka we Wrocławiu, gdzie posiada autorską pracownię „Przezroczysta”. Prowadzi kursy dotyczące techniki fusingu i pracy na palnikach.

WERNISAŻ:

    

 Wróć
Kraków, ul. Lipowa 3

ikona
linia Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

ikona Kraków
ul. Lipowa 3
ikona tel.
12 423 67 90
Godziny otwarcia galerii, wystawy stałej:
poniedziałek - piątek 10-16

Godziny otwarcia pokazów ręcznego formowania szkła
poniedziałek - piątek 10-16
(ostatnie wejście na pokaz o godzinie 15:00)
linia Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera