Projekty

Poznaj Krakowską
Hutę Szkła

Wakacyjne praktyki studenckie
Wakacyjne praktyki studenckie

Bezpłatne praktyki dla studentów uczelni technicznych i artystycznych odbywają się w ramach projektu POPTECH - Popularyzacja współczesnych technologii szklarskich w kontekście historycznym i kulturowym. Podstawą do przyjęcia na praktyki jest złożenie przez studenta listu motywacyjnego, zawierającego opis jego zainteresowań, umiejętności i osiągnięć oraz opinii wykładowcy.

Nabór rozpoczyna się 10 czerwca 2024 r. Listy motywacyjne wraz z opiniami należy wysłać na adres mailowy: khs@lipowa3.pl do dnia 23 czerwca 2024 roku. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacja o przyjęciu na praktyki zostanie przesłana mailowo osobom zakwalifikowanym do projektu do dnia 2 lipca 2024 r.

Opiekunami praktyk studenckich są hutnicy szklarze z wieloletnim doświadczeniem w pracy ręcznej i z użyciem form. W trakcie praktyk studenci mają możliwość zapoznania się z podstawowymi czynnościami wykonywanymi na hutniczym warsztacie – nabieraniem masy z pieca, barwieniem, formowaniem najprostszych kształtów w szkle.

Długość praktyk wynosi 5 dni roboczych w okresie lipiec-wrzesień 2024 (konkretne terminy będą uzgadniane z praktykantami). Jest to okres, w którym studenci są w stanie zapoznać się ze specyfiką pracy hutnika szklarza, co pogłębi ich wiedzę, pozwoli na dalsze rozwijanie swoich zainteresowań i wskaże, czy jest to kierunek, w którym artystycznie lub naukowo chcieliby podążać.

Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia w trakcie trwania praktyk pokrywa praktykant. Organizuje je również we własnym zakresie.Wróć
Kraków, ul. Lipowa 3

ikona
linia Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

ikona Kraków
ul. Lipowa 3
ikona tel.
12 423 67 90
Godziny otwarcia galerii, wystawy stałej:
poniedziałek - piątek 10-16

Godziny otwarcia pokazów ręcznego formowania szkła
poniedziałek - piątek 10-16
(ostatnie wejście na pokaz o godzinie 15:00)
linia Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera