Projekty

Poznaj Krakowską
Hutę Szkła

Szkło pod lupą Łukasiewicza - projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży
Szkło pod lupą Łukasiewicza - projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży

Czy szkło może być inteligentne? Jaką pełni funkcję w budownictwie, a jaką w optyce? Czy wiesz, że szkło potrafi „znikać” i że można wyczarować z niego piękny, chemiczny ogród? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na wystawie „Szkło pod lupą Łukasiewicza” w Krakowskiej Hucie Szkła już od 6 marca!

Co na Was czeka?

interaktywna wystawa z 14 stanowiskami prezentującymi zastosowanie szkła w różnych aspektach życia oraz jego właściwości fizyczne i chemiczne – NOWOŚĆ!
pokazy ręcznego formowania szkła w zabytkowej hali produkcyjnej
stała ekspozycja dotycząca historii jednego z największych przedwojennych zakładów przemysłowych Krakowa
 

Zajęcia dla grup są BEZPŁATNE.

 

UWAGA! BRAK WOLNYCH TERMINÓW! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zajęciami, wszystkie dostępne terminy zostały już zarezerwowane. 

Przypominamy, że wystawa "Szkło pod lupą Łukasiewicza" jest cały czas BEZPŁATNIE dostępna dla zwiedzających indywidualnie.

Po zakończeniu projektu, od 4 grudnia 2023 zajęcia dla szkół obejmujące pokazy formowania szkła i zwiedzanie wystawy także BĘDĄ DOSTĘPNE - w cenie 20 zł za osobę (opiekunowie grup zwiedzają bezpłatnie). Zapraszamy do rezerwacji!

 

 

„Szkło pod lupą Łukasiewicza – projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży” jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”. Wartość projektu: 348.787,00 zł. Wysokość dofinansowania: 313.895,00 zł.

             

 Wróć
Kraków, ul. Lipowa 3

ikona
linia Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

ikona Kraków
ul. Lipowa 3
ikona tel.
12 423 67 90
Godziny otwarcia galerii, wystawy stałej:
poniedziałek - piątek 10-16

Godziny otwarcia pokazów ręcznego formowania szkła
poniedziałek - piątek 10-16
(ostatnie wejście na pokaz o godzinie 15:00)
linia Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera